Neye bakıyorsun ?

Genel Bakış

  • YASA Eğitim departmanı, 2008 yılında YASA Holdingin bir kolu olarak kuruldu.
  • Eğitim, “Seagull” ve “MPRI” ile imzalanan anlaşmaların ardından 2009 yılında başladı. Bilgisayar destekli eğitimler ve Sıvı kargo elleçleme eğitimleri çok geçmeden başladı.
  • Mart 2016'da Yasa Eğitim Merkezi NK tarafından denetlenmiş ve NK Denizcilik Eğitim Merkezi Belgesine (şirket içi eğitim merkezi olarak) uygun bulunmuştur.

Misyon

Misyonumuz, mürettebatımızı daha güvenli gemiler ve temiz okyanuslar için endüstri standartlarında eğitmektir.

HSQMS'de tanımlanmış olan görevlerimiz:

  •  Sağlık, Güvenlik, Kalite ve Çevre Yönetim Sistemi araçlarının sorunsuz ve etkili bir şekilde uygulanması için     denizcilerin eğitimlerini yapmak.
  •  Yüz yüze eğitimleri uygulayarak denizcilerin profesyonel becerilerini geliştirmek.
  •  Denizci becerilerini ve HSQEMS konularını anlamayı geliştirmek için üçüncü parti eğitimler düzenlemek.
  •  İstenmeyen olayların, eksikliklerin ve uygunsuzlukların meydana gelmesini ve tekrarını önlemek için eğitim       düzenlemek.
  •  Gerekli güçlenme eğitimlerini düzenlemek.
  •  Eğitimlerin sonuçlarını Genel Koordinatör ve ilgili deniz bölümü departmanına rapor edecektir.

Prensip

Şirket, gemiler ve ofisler üzerinde çalışmak için çalışanlarına azami eğitimli ve eğitimli personele dikkat edecektir. Personel hakkındaki yeni işaret için, yeni sözleşmelere ve yönetmeliklere göre gerekli eğitimler en kısa sürede yapılmalıdır. Bunu anlamak için ulusal/uluslararası kurslara, seminerlere ve derslere katılacaklar. Yukarıda bahsi geçen eğitimlerle eğitilmiş olan MÜFETTİŞ, Yönetici, Usta ve Baş Mühendis gibi gemi veya ofis personeli, mürettebatı eğitmek için gemide mümkün olan en kısa zamanda aynı eğitimi hazırlamalıdır.

Her Ocak'ta mürettebat üyeleri tarafından gerekli eğitimlerin yüzdesini oluşturmak için GEMİ KAPTANI, SQEMS Formuna göre Mürettebat Eğitimi soruşturması yapar.

Şirket de sonuçları hakkında bilgilendirilecektir. Aynı personel tarafından aynı eğitim araştırmaları ile kurulacaktır. Her iki kuruluşun sonuçlarına göre, gerekli eğitimlerin çoğu yüzdeleriyle sabitlenecektir. Şirket yetkilileri; şirket içi veya şirket dışı eğitim programları sunmaya veya gerekli eğitimlerle onları eğitmek için ulusal/uluslararası kurslara, seminerlere ve derslere mümkün olduğunca fazla personel göndermeye çalışır.

Gemiden ayrılmadan önce, mürettebatın içindeki her bireyin ustalık değerlendirme formu doldurularak, işlerinde performanslarını sürdürebilmeleri veya geliştirebilmeleri için eğitim gereksinimlerini belirleyecek şekilde tasarlanmıştır.

Şirketin tüm eğitim düzenlemeleri, iç grup eğitimi veya ihtiyaçlarının karşılanması için harici kurslar aracılığıyla mümkün olan her yerde karşılanmaktadır.